Online magazín o tom, jak ušetřit a inspirovat se ve světě energií

Martin Kužel

Stará se, aby texty fungovaly a měly šmrnc. Krom toho sám pravidelně vyráží do terénu za reportáží nebo rozhovorem.

Články autora

Václav Říha (Sedlická strojírna): K novému kotli obsluha už uprostřed noci nevstává

6.10.2020 / Martin Kužel / 7 min. čtení
Sedlická strojírna se jako pokračovatelka výroby v rámci Závodu lesní techniky při státním podniku Jihočeské lesy už od padesátých let zabývá výrobou lesnické a dřevozpracující techniky. Aby strojírenský závod udržel krok s dobou, musí pochopitelně inovovat. Po přechodu na úsporné osvětlení ve výrobních halách se majitel podniku Václav Říha rozhodl zrealizovat ve spolupráci se společností E.ON také výměnu kotle na štěpku za plynový. Byl to rozhodně krok správný směrem.

Václav Cvach (destilérka Svach): Česká whisky na skotský způsob

5.3.2020 / Martin Kužel / 6 min. čtení
Jihočeskou whisky Svach's Old Well u nás znají spíše fajnšmekři. To se ale v nejbližších letech možná změní. S majitelem destilérky Václavem Cvachem jsme se potkali v usedlosti a statku nedaleko Českého Krumlova, na Svachovce. Inspiraci pro svou whisky hledá ve Skotsku.

Robert Vinický (Local Energies): Chráníme Škodovku před výkyvy v síti

17.2.2020 / Martin Kužel / 5 min. čtení
Běžné výkyvy napětí v rozvodné síti představují pro stále citlivější technologie značné ohrožení. Ochrana těchto technologií je jedním z problémů, kterými se zabývá společnost Local Energies. Jak přesně to dělají, jsme se zeptali předsedy představenstva společnosti, Roberta Vinického.

Jak hladové je firemní IT?

30.9.2019 / Martin Kužel / 5 min. čtení
Kvalitní informační infrastruktura je dnes páteří v podstatě každé společnosti. Bez dat, jejich proudění a zpracování se nelze obejít. Právě IT nástroje vysávají ze sítí mamutí podíl, který ročně odpovídá až 2 % globální energetické spotřeby.
Nejlepší články e-mailem