Online magazín o tom, jak ušetřit a inspirovat se ve světě energií

Daniel Storch


Články autora

Když peníze rostou na stromech

24.7.2020 / Daniel Storch / 5 min. čtení
Tváří v tvář každodenním zprávám o drancování Amazonie, kůrovcové kalamitě a požárech ve všech koutech světa by se mohlo zdát, že lesům naší planety nastal soudný den. Není to ale úplně pravda. Prognózy sice nejsou příznivé, ale vše nasvědčuje, že se lidstvo konečně chytlo za nos, začíná své hvozdy bránit, a dokonce na tom umí vydělat peníze.

Solární geoinženýrství: Přestavět planetu snadno a rychle

8.6.2020 / Daniel Storch / 6 min. čtení
Obavy z postupující klimatické změny dovedly lidstvo až k branám geoinženýrství. Skutečně se ale příroda nechá tak snadno zlomit, ale by se chovala podle našich pravidel a přání? A na druhé straně, opravdu jsou kurážné vize geoinženýrů natolik nereálné? Lidstvo se dostává do bodu zlomu, kde může pomáhat i nemožné.

Když zima není: Spasí lyžování umělý sníh?

30.4.2020 / Daniel Storch / 6 min. čtení
Jen před pár dny se ozvaly poslední přízemní mrazíky, slavobrána nástupu jara. Na nejvyšších vrcholcích naší země lze sice ještě narazit na sněhové čepice, nicméně zima se na další tři čtvrtiny roku už definitivně vzdala své vlády. A nastal čas sčítání škod.

Biopaliva nové generace: byznys s budoucností?

26.3.2020 / Daniel Storch / 5 min. čtení
Slibný, i když kontroverzní koncept biopaliv nabízí lidstvu cestu, jak překonat energetickou závislost na fosilních palivech. Je ale na čase si přiznat, že první vlna biopaliv v tomto ohledu nedostála očekáváním. Zvednou další generace znovu pochodeň?
Nejlepší články e-mailem