Online magazín o tom, jak ušetřit a inspirovat se ve světě energií

jas

Jan je neúnavný "psavec", kterého zajímá vše, co je spjaté s byznysem. Ať už jde o malé dravé štiky nebo ty největší ryby ekonomiky. Nejvíce jej ale baví moderní technologie a také to, jak ovlivní naši budoucnost. Ve svém volném čase si kromě sportu nejlépe pročistí hlavu cestováním, ať už v naší kotlině, nebo za hranicemi republiky.

Články autora

Michal Hájek (Meridian International School): Modernizace osvětlení nám přinese třetinové úspory

4.12.2018 / jas / 4 min. čtení
Výměnou a modernizací zářivek si během letních prázdnin prošla mezinárodní škola Meridian International School se sídlem v Praze. Díky E.ON tak bude šetřit až třetinu ročních nákladů na svícení. Se zkušenostmi s výměnou se podělil její ředitel Michal Hájek.

Martin Hausenblas: Klasická auta budou jen pro movité lidi

23.11.2018 / jas / 6 min. čtení
Svět bez fosilních vozů, naproti tomu plný autonomních elektrovozů, které nás dovezou přesně tam, kam budeme potřebovat, decentralizovaná energetika nebo přečerpávací elektrárna v Podkrušnohoří. To je budoucí svět energetiky podle podnikatele a vizionáře Martina Hausenblase.

V Evropě začnou ve velkém vyrůstat továrny na baterie

19.11.2018 / jas / 2 min. čtení
V Evropě je pouze jediná továrna na výrobu akumulátorových článků pro potřeby vzrůstající elektromobility. To by se ale brzy mělo změnit. Podívejte se na přehled plánované výstavby, která se může dotknout i Česka.

Od nanovláken až k “bioplastu z friťáku”

7.11.2018 / jas / 2 min. čtení
Díky firmě Elmarco je z Česka velmoc v nanovláknech. Díky firmě Nafigate a VUT v Brně pak naše země umí kromě jiného jako jediná na světě vyrobit z odpadu bioplast, který se v přírodě rozkládá. Obě firmy přitom spojuje jméno jednoho českého vědce.
Nejlepší články e-mailem