Online magazín o tom, jak ušetřit a inspirovat se ve světě energií

mac

Martina Coufalová působila jako redaktorka ve společenských magazínech, odborných časopisech i motoristických klientských titulech. Dnes píše autorské texty, překládá z němčiny a věnuje se copywritingu. Ve volném čase lyžuje, tančí a ráda chodí po horách.

Články autora

Velkokapacitní bateriové úložiště v Mydlovarech může vykrývat nedostatky elektřiny v síti

5.3.2018 / mac / 1 min. čtení
Obnovitelné zdroje energie jsou jedinečný vynález, mají však velké mínus: jsou závislé na rozmarech počasí. Vyrovnávat výkyvy ve výrobě a spotřebě elektřiny zatím pomáhají stavebně i provozně náročné přečerpávací vodní elektrárny. Nyní se prudce rozvíjí i jednodušší a rychlejší řešení. Dosud vůbec největší velkokapacitní bateriové úložiště u nás nově vybudovala energetická skupina E.ON.

Z pohledu úspor není nic lepšího než LED

22.1.2018 / mac / 1 min. čtení
Česká společnost Light Works zastupuje na tuzemském trhu několik renomovaných značek designových svítidel, jako je katalánský výrobce Marset, dánský Lightyears, německá Bega a Limburg nebo portugalský Delightfull. Ovšem jak říká Sára Maletičová, jednatelka a marketingová manažerka Light Works, ambice firmy jsou větší než pouhý prodej: „Ačkoliv osvětlení zásadně ovlivňuje vnímání interiéru i to, jak se v něm cítíme, jeho funkčnost se u nás stále moc neřeší. A to se snažíme různými cestami změnit.“

Vaillant: Ekologické řešení vytápění je téměř vždy i ekonomické

13.10.2017 / mac / 3 min. čtení
Jak si mohla vydobýt přední pozici na trhu s topnou, ventilační a klimatizační technikou firma s kuriózním logem v podobě velikonočního zajíce ve vajíčku? Více než 140 úspěšných let potvrzuje, že vsadit na originalitu firemního profilu se zakladateli Johannu Vaillantovi vyplatilo. (Byl to on, kdo o velikonoční neděli roku 1899 objevil při listování časopisem pozoruhodný obrázek zajíčka líhnoucího se z vejce a byl jím natolik fascinován, že se rozhodl získat copyright.) Jak však podotýká jednatel Vaillant Group Czech Petr Stoklasa, kromě nezaměnitelnosti je k dlouhodobému úspěchu firmy nutná kvalita a důraz na obnovitelné zdroje energie.

Zelené budovy se developerům vyplácejí

31.7.2017 / mac / 2 min. čtení
Návrhy Ferdinanda Lefflera, zahradního architekta, designera a majitele ateliéru Flera – ať už pro privátní klientelu, developery nebo obce – ctí principy trvale udržitelného rozvoje. Počítají s využitím místně dostupných přírodních materiálů, jsou energeticky nenáročné a vyžadují minimum údržby. A samozřejmě jsou krásné. 
Nejlepší články e-mailem