Online magazín o tom, jak ušetřit a inspirovat se ve světě energií

Martin Kužel

Dohlíží na krásu ostatních textů a osobně se stará většinou o reportáže nebo rozhovory se zajímavými lidmi.

Články autora

Jiří Kropš (E.ON) a Václav Šíma (Penny Market): Fotovoltaika je pro prodejny potravin ideální

7.7.2021 / Martin Kužel / 6 min. čtení
Na vybraných prodejnách potravin z nákupní sítě Penny Market dnes vyrůstají fotovoltaické panely. O pozadí ambiciózního projektu a o tom, proč jsou supermarkety téměř perfektním místem pro využití solární energie, jsme si povídali s projektovým manažerem společnosti E.ON Jiřím Kropšem a vedoucím stavebního oddělení společnosti Penny Market Václavem Šímou.

Václav Král (Teplárna České Budějovice): Nová energie pro zelené město a čisté jižní Čechy

28.5.2021 / Martin Kužel / 11 min. čtení
Teplárna České Budějovice připravuje unikátní projekt. Velkou roli by v něm mělo hrát zařízení na energetické využití odpadu, teplo z jaderné elektrárny a nový kotel na spalování dřevní štěpky. Jejich kombinací by měl vzniknout jedinečný palivový mix, který ve světě nemá obdoby. Podrobnosti nám přiblížil předseda představenstva teplárny Václav Král.

Petr Vaverka (E.ON Energie): Jedna hodina na místě je důležitější než deset odhadů po telefonu

29.4.2021 / Martin Kužel / 10 min. čtení
Kromě prodeje elektřiny poskytuje E.ON svým zákazníkům také doplňkové energetické služby. Mezi ně patří i výměna a renovace osvětlení v interiérech a venkovních areálech. O jak složité odvětví se jedná, jaká jsou jeho úskalí a proč je třeba občas nutné k výměně svítidel povolat i horolezce, nám prozradil Petr Vaverka.

Miloslav Kolomazník (Combatra, spol. s.r.o.): Naším cílem není dojezd 300 kilometrů, ale obsluha města

1.3.2021 / Martin Kužel / 9 min. čtení
Když se řekne elektromobil, vyskočí vám pravděpodobně před očima Tesla nebo vůz standardních rozměrů, který jen vyměnil benzín za elektřinu. Ve společnosti Combatra se na to vydali jinudy a vyvinuli malé elektrické vozidlo určené speciálně pro městský provoz. Do budoucna by mohlo sloužit studentům, kurýrům nebo třeba městské údržbě.
Nejlepší články e-mailem