Online magazín o tom, jak ušetřit a inspirovat se ve světě energií

Vojtěch Heřmánek


Články autora

Miroslava Náprstková (Lázně Jupiter Bechyně): Osobní doporučení je stále nejlepší reklama

23.10.2019 / Vojtěch Heřmánek / 4 min. čtení
Jak vlastně funguje lázeňský byznys? Jak nalákat hosty a na čem jim nejvíce záleží? A jaké energie se v lázeňství nejvíce spotřebovává? O tom jsme si povídali s ředitelkou Lázní Jupiter Bechyně Miroslavou Náprstkovou.

Tomáš Hartl (E.ON): V Česku jsme lídrem ve výkupu zelené elektřiny

14.10.2019 / Vojtěch Heřmánek / 5 min. čtení
I když se v E.ONu stará o obnovitelné zdroje, říká, že bez těch tradičních by energetika nefungovala. Jaké šrámy zanechala na obnovitelných zdrojích nešťastná politická strategie? Jak se mění pohled na zelenou energii a jak její výrobu ovlivňují klimatické změny? O tom jsme si povídali s Tomášem Hartlem, vedoucím výkupu energie z obnovitelných zdrojů.

Výměna osvětlení ve firmě: úspory, které jsou vidět

26.8.2019 / Vojtěch Heřmánek / 3 min. čtení
Nejen v domácnostech se přechází na účinnější a méně energeticky náročná svítidla. Trendům moderního osvětlení podléhají i firmy. Proč by ho měly vůbec zvažovat, o jak náročnou práci se jedná a čeho se tím dá docílit?

Martin Klíma (E.ON): Málokdo jede v kuse 1000 kilometrů, aniž by se zastavil na kafe

14.5.2019 / Vojtěch Heřmánek / 8 min. čtení
Jedni elektromobily nenávidí, druzí je obdivují. Proč? Potřebujeme elektromobily s dojezdem 1000 kilometrů? A kdy budou v Česku dobíjecí stanice na každém rohu? O tom všem jsme si povídali s vedoucím Mobility Services společnosti E.ON, Martinem Klímou.
Nejlepší články e-mailem