Online magazín o tom, jak ušetřit a inspirovat se ve světě energií

Aktuálně čtete

Kateřina Holnová: Vše okolo byznysu je dnes digitální
1 min 3018
18.4.2017 / jas / 1 min. čtení

Kateřina Holnová: Vše okolo byznysu je dnes digitální

Kateřina Holnová: Vše okolo byznysu je dnes digitální
Vznik společnosti Pet Center se datuje do roku 1991. V současné době má po celé České a Slovenské republice přes 150 prodejen, v nichž nabízí široký sortiment chovatelských potřeb, rozsáhlou nabídku kvalitních krmiv či známé i méně známé druhy domácích zvířat. V rámci svého byznysu se společnost také aktivně zamýšlí nad ekonomickou i ekologickou efektivitou svého podnikání. Na otázky s tím spojené jsme se zeptali Kateřiny Holnové, marketingové ředitelky Pet Center.

1.

Jak inovujete?

Inovovat, zkoušet, nebát se nových věcí. Pro Pet Center, coby klasický řetězec 150 prodejen ve dvou zemích, znamená inovace třeba i to, že jsme se po hlavě vrhli do e-commerce a spustili nové e-shopy. Pouštíme se ale třeba do psích hotelů a školek a psího salonu. A zásadním redesignem, vzhledovým i funkčním, začaly postupně procházet naše jednotlivé obchody.

2.

Jak se připravujete na průmysl 4.0?

Propojený zákazník, který je neustále online, chce nakupovat online, chce řešit vše, co potřebuje, online, co nejvíce v reálném čase a s co nejmenšími problémy a zdrženími. Domácí miláčky naštěstí tamagoči postavičky nenahradily a nenahradí, potřebujeme je živé a milující i milované. Ale vše okolo, informace, obchodování, servis, digitální je a bude více a více.

3.

Jak energeticky hospodaříte?

Udržitelnost a hospodárnost je velkým tématem i v naší společnosti. Vyměnili jsme staré trubicové osvětlení na vybraných a všech nových prodejnách za úsporné LED, které pro nás sice znamenají vyšší vstupní náklady, ale mají nižší spotřebu. Rovněž organizujeme pravidelné aukce na poskytovatele energií, protože nám tato otázka není lhostejná.

4.

Jak podporujete zodpovědnou spotřebu?

Všechny naše zaměstnance se snažíme motivovat a správně vést nejenom v otázce zvířat, ale také všeobecného občanského života zahrnujícího toleranci k sobě samému a respekt k přírodě. V Pet Center dbáme na úsporu elektrické energie - pravidelně evidujeme její spotřebu, nepoužíváme příliš klimatizace ani nenecháváme přes noc zapnuté osvětlení, třídíme odpad.

5.

Jak vnímáte společenskou odpovědnost?

V našem případě například v aktivitě #stopmnozirnam. Dále sem patří i dlouhodobá péče o zvířata v našich obchodech, pečlivý výběr a ověřování dodavatelů, výběr kvalitních produktů pro domácí mazlíčky. Každá společnost se CSR věnuje podle vlastních možností, v našem případě je dobré, že můžeme řešit CSR přímo v oblasti našeho podnikání.

Holnová

Nejlepší články e-mailem