Online magazín o tom, jak ušetřit a inspirovat se ve světě energií

Aktuálně čtete

STARTECH míří do vesmíru
1 min 3226
22.5.2017 / mac / 1 min. čtení

STARTECH míří do vesmíru

STARTECH míří do vesmíru
Heslem strojírenské společnosti STARTECH je dostat se na co nejvyšší technologickou úroveň výroby. Firma vyrábí složité součástky do letadel,  servomotorů i do vědeckých přístrojů a její produkty najdete ve vzduchu, pod vodní hladinou, na moři i na zemi a také v podzemí. A v příštím roce dokonce i ve vesmíru.

STARTECH se stal dodavatelem komponentů pro vesmírnou sondu Solar Orbiter, která se má příští rok vydat na průzkum Slunce. Účast v projektu Evropské kosmické agentury a NASA považuje jednatel Miloš Šildberger za obrovský úspěch. Co dělá STARTECH pro to, aby posílil pozici úspěšné a současně udržitelné firmy? 

1.

Jak inovujete?

Snažíme se co nejvíc zefektivnit výrobu, proto průběžně obnovujeme strojové vybavení, které musí mít tu nejlepší světovou kvalitu, a hodně investujeme do automatizace a změn technologických postupů.

2.

Jak se připravujeme na průmysl 4.0?

My už se cítíme být na cestě, vše je u nás propojeno počítači. Budujeme první robotickou linku, která bude sama rozhodovat, na jakém stroji, co a kdy bude obrábět. Do výroby nám také začíná mluvit 3D tisk - dnes je to výborná metoda na výrobu prototypů, ale technologie se do budoucna bude jistě vyvíjet. Není vyloučeno, že do tohoto oboru také vstoupíme.

3.

Jak energeticky hospodaříme?

Provozujeme fotovoltaickou elektrárnu o výkonu 140 kW, kterou z 20 procent dotujeme naši spotřebu elektřiny. V nově vybudovaných objektech využíváme pro vytápění a chlazení tepelná čerpadla. Nezatěžujeme ovzduší zplodinami a současně šetříme energii, protože automatizované systémy prostřednictvím čidel měří a regulují topení i osvětlení.
Dále jsme loni vyměnili osvětlení zářivkami za LED trubice a nyní uvažujeme o pořízení elektromobilní dodávky, která by pendlovala mezi objekty naší firmy.

TIP

Posviťte si na práci úsporněji! Na www.eon.cz/osvetleni najdete referenční projekty, u nichž dosahujeme průměrné úspory 63 % nákladů na osvětlení a návratnosti kolem 3 let. Nezávaznou poptávku nám můžete zaslat prostřednictvím jednoduchého formuláře na téže stránce. 

4.

Jak šetříme životní prostředí?

Dodržujeme všechny zákonné normy a vyhlášky, nicméně lehké strojírenství je obor, který životní prostředí nijak neznečišťuje. Projdete-li okolo našich provozů, nepoznáte, že se uvnitř něco vyrábí. Když nám například v rámci kolaudace nového objektu měřili hluk, museli to udělat v noci, protože nedaleko vede frekventovaná silnice a projíždějící auta totálně přehlušila hluk z výroby, který byl minimální.

5.

Jak podporujeme zodpovědnou spotřebu?

Snažíme se s lidmi pracovat formou osvěty i osobního příkladu, sankce nepoužíváme. Avšak máme 150 zaměstnanců a udržet toto ve vědomí tolika lidí je obtížné, proto jsme rádi za automatizované systémy, které se samy postarají o snížení spotřeby v nových provozech.

6.

Jak vnímáme společenskou odpovědnost?

Pravidelně sponzorujeme činnost DDM Rosice, úspěšný biatlonový klub v Říčanech, místní mažoretky a také hasiče. Úzce spolupracujeme s obecním úřadem Říčany, kde pomáháme, jak se dá – vyrobíme nebo opravíme, co je třeba, jindy poskytneme finanční příspěvek, naposledy například na sypač.

TIP

Společnost Startech, s.r.o. je zákazníkem E.ON. Zjistěte i vy, co vám můžeme nabídnout. Stačí vyplnit nezávazný formulář.

 

Nejlepší články e-mailem