Online magazín o tom, jak ušetřit a inspirovat se ve světě energií

Daniel Storch


Články autora

Mohou být nemocnice udržitelné?

26.7.2021 / Daniel Storch / 3 min. čtení
Vyžadují dokonalou čistotu, je třeba v nich neustále měnit vzduch, musejí fungovat nonstop a vždy na plný výkon. Nemocnice jsou energeticky výjimečně náročné provozy, ve kterých navíc nesmí docházet k výpadkům. Mohou se vůbec ucházet o status udržitelnosti, nebo je čeká věčná závislost na klasických energetických zdrojích? A mají vůbec šanci ušetřit?

Peníze ze skleníkových plynů: Nastala zlatá uhlíková horečka?

14.6.2021 / Daniel Storch / 4 min. čtení
Oxid uhličitý měl v posledních letech pověst nepřítele. Možná se ale konečně rýsuje cesta, jak ho porazit a tím zároveň zmírnit následky globálního oteplování. CO2 nám může věrně sloužit a vše nasvědčuje, že už jsme zjistili jak.

Kam chodí odpočívat... Solární panely?

13.5.2021 / Daniel Storch / 3 min. čtení
Kolem recyklování solárních panelů dodnes koluje značné množství škodlivých mýtů. Fotovoltaické desky nezůstanou nikde ležet, ani se nestanou příčinou vzniku nových brownfieldů – celý proces odchodu „solárů“ na odpočinek má jasná pravidla.

Agrovoltaika: Nový domov pro úrodu i energii

26.3.2021 / Daniel Storch / 5 min. čtení
Pole solárních kolektorů zbytečně zabírajících drahocennou zemědělskou půdu se brzy mohou stát minulostí. A přitom mohou panely zůstat na místě. Že to zní jako protimluv? Moderní trend jménem agrovoltaika s tím nesouhlasí.
Nejlepší články e-mailem