Online magazín o tom, jak ušetřit a inspirovat se ve světě energií

Daniel Storch


Články autora

Elektrické ojetiny: Kdy se elektromobilita stane dostupnou?

17.9.2021 / Daniel Storch / 3 min. čtení
Finanční náročnost pořizování nových elektromobilů je jednou z brzd zelené revoluce. Jak ale do této situace promlouvají auta z druhé ruky? A kdy se vyplatí do nich začít investovat?

Kam chodí odpočívat... baterie z elektromobilů?

16.8.2021 / Daniel Storch / 4 min. čtení
Jsou srdcem elektromobility a na jejich evoluci závisí rozkvět či soumrak zelené dopravy. Proto je také namístě klást si otázky nejen ohledně jejich funkce, ale hlavně co s nimi bude, až doslouží. Umíme si už dostatečně poradit s elektromobilovými autobateriemi?

Mohou být nemocnice udržitelné?

26.7.2021 / Daniel Storch / 3 min. čtení
Vyžadují dokonalou čistotu, je třeba v nich neustále měnit vzduch, musejí fungovat nonstop a vždy na plný výkon. Nemocnice jsou energeticky výjimečně náročné provozy, ve kterých navíc nesmí docházet k výpadkům. Mohou se vůbec ucházet o status udržitelnosti, nebo je čeká věčná závislost na klasických energetických zdrojích? A mají vůbec šanci ušetřit?

Peníze ze skleníkových plynů: Nastala zlatá uhlíková horečka?

14.6.2021 / Daniel Storch / 4 min. čtení
Oxid uhličitý měl v posledních letech pověst nepřítele. Možná se ale konečně rýsuje cesta, jak ho porazit a tím zároveň zmírnit následky globálního oteplování. CO2 nám může věrně sloužit a vše nasvědčuje, že už jsme zjistili jak.
Nejlepší články e-mailem