Online magazín o tom, jak ušetřit a inspirovat se ve světě energií

Dominika Lewczyszynová

Externí redaktorka z jižní Moravy. Ráda vyjíždí do terénu, poznává nové lidi a dělá s nimi rozhovory.

Články autora

Michaela Lužová (WEB Větrná energie): Vyrábět větrnou energii není byznys, ale poslání

29.7.2020 / Dominika Lewczyszynová / 5 min. čtení
V prvním díle seriálu o výrobcích zelené energie jsme navštívili větrný park v Břežanech u Znojma, od něhož společnost E.ON vykupuje elektřinu. Micheala Lužová, jednatelka společnosti WEB Větrná energie s. r. o., která park provozuje, nám mimo jiné prozradila, co všechno předchází instalaci větrných elektráren, proč bývá problematické je postavit a zda jsou pro ně i v Česku vhodné větrné a politické podmínky.

Ivan Tůma (E.ON): Partner má teplo, my elektřinu. Kogenerace je oboustranně výhodná

30.1.2020 / Dominika Lewczyszynová / 4 min. čtení
Princip kogenerace je veřejnosti běžně neznámý. Jak funguje v praxi, pro koho je vhodný a jaké výhody přináší? Nejen o tom jsme si povídali s Ivanem Tůmou, projektovým manažerem společnosti E.ON Energie. Zavedl nás přitom do moderní potravinářské firmy Eligo a. s. v Brně, kde teplo z kogenerace využívají při sušení mléčných produktů.

Marian Válka: Budoucnost topení vidím v obnovitelných zdrojích

7.10.2019 / Dominika Lewczyszynová / 5 min. čtení
Společnost EKOBRIKETY, sídlící v Kelčanech na jižní Moravě, vyrobí ročně zhruba 13 000 tun briket. Marian Válka, který továrnu zdědil po otci a podnik spravuje se svým bratrem, se rozpovídal o jejich výhodách oproti uhlí, i z hlediska ekologie. Topením bychom se podle něj měli inspirovat v Rakousku.
Nejlepší články e-mailem