Online magazín o tom, jak ušetřit a inspirovat se ve světě energií

wac

O energetice píše tři roky. Baví ho především téma elektromobility a alternativních paliv. Těší se, až Brno postaví hyperloop do Prahy.

Články autora

Evropa začne stavět továrny na baterie. Česko podpoří fotovoltaiku na střechách domů

15.1.2019 / wac / 4 min. čtení
Evropská unie plánuje ve velkém investovat do výstavby továren na výrobu baterií. Bojí se, že by se jinak stala do budoucna závislá na asijských výrobcích. Evropským trhem může letos výrazně zahýbat Brexit. Ten může mít vliv i na Česko, které chystá velké změny v oblasti energetiky. Ve větší míře začne investovat do obnovitelných zdrojů. Politici se letos také vrátí k otázce dostavby nového bloku Dukovan.

Energetika stojí před zásadní proměnou. Klíčovou roli budou hrát nové zdroje

7.12.2018 / wac / 3 min. čtení
Velkoobchodní ceny elektřiny letos vyletěly prudce nahoru a dostaly se na nejvyšší hodnoty od roku 2012. Zatímco ještě před dvěma lety, kdy se pohybovaly okolo 20 eur za megawatthodinu, příliš nenahrávaly novým investicím, dnes se situace mění a otevírá se debata o dostavbě nových energetických zdrojů.

Navrátil (Globus): U prodejen budujeme dobíjecí stanice pro elektromobily.

15.11.2018 / wac / 5 min. čtení
Společnost Globus se rozhodla podpořit rozvoj elektromobility v Česku. U svých prodejen začala ve spolupráci se skupinou E.ON budovat dobíjecí stanice. Výhledově by je řidiči mohli najít u všech prodejen zmíněného obchodního řetězce. „Věříme, že je možné propojit ekologické smýšlení s ekonomickým zájmem,“ říká ředitel non-food segmentu Globusu Jan Navrátil.

Velké firmy udávají trend: Plánují kompletní přechod na elektromobily

8.10.2018 / wac / 3 min. čtení
V Evropě přibývá podniků, které chtějí zařadit do svých firemních flotil elektromobily. Přístup k životnímu prostředí začíná hrát významnou roli pro jejich investory. Trendy udávají především velké globální společnosti. Stále více jich oznamuje, že se výhledově zcela zbaví aut na benzin a naftu.
Nejlepší články e-mailem