Online magazín o tom, jak ušetřit a inspirovat se ve světě energií

Aktuálně čtete

Posuvné dveře od SLAVONY. Minimalistický design a úspora energií až o 30 %
1 min 1681
10.4.2017 / mac / 1 min. čtení

Posuvné dveře od SLAVONY. Minimalistický design a úspora energií až o 30 %

Posuvné dveře od SLAVONY. Minimalistický design a úspora energií až o 30 %
Pasivní dům je řešení pro všechny, kdo nechtějí zbytečně utrácet za energie. Ani tento typ stavby se však neobejde bez oken a dveří, největších „polykačů“ energie. Společnost Slavona, český výrobce dřevěných oken a dveří z jihočeských Slavonic, vyvinula unikátní posuvné dveře, které díky mimořádné vzduchotěsnosti a tepelné izolaci uspoří v porovnání s běžnými typy dveří až o třetinu energie více.

Posuvné dveře HS Progression jsou výsledkem důsledného vyhodnocování zkušeností získaných z praxe a několikaleté spolupráce s projektanty a architekty. Jejich účinnost byla objektivně prokázaná – dveře získaly certifikát Passivhaus Institutu v německém Darmstadtu, přičemž lze hovořit o prestižním ocenění, neboť konkrétně v třídě phA byly certifikovány pouze další tři konkurenční výrobky z Německa, Rakouska a jižní Koreje.

Zdá se, že rodinné firmě z Vysočiny, která působí na trhu od roku 1991 a v loňském roce dosáhla obratu 47 miliónů korun, se v oblasti energetických úspor a ochrany životního prostředí podařila trefa do černého. „Naším úkolem bylo zajistit dokonalé izolační vlastnosti dveří a zároveň zachovat dojem lehkosti a příjemný vzhled. I z ohlasu klientů vyplývá, že se nám to povedlo,“ říká Zora Stupňáková ze společnosti Slavona. Jak vzápětí dodává, původní typ HS Progression již prodělal několik inovací: „Vše je možné zlepšovat, je to proces, který se nikdy nezastaví.“ Naposledy firma zavedla nové prvky v kování, jež přispívají k lepšímu a komfortnějšímu ovládání a také ke zlepšení bezpečnosti.

Slavona1

Hřejivé paprsky vítány

Dá se říci, že posuvné dveře obecně mají v domě několik funkcí: jejich úkolem je obstarat větrání a dostatek světla v interiéru, umožnit vizuální kontakt s vnějším okolím a také k němu zajistit přístup. HS Progression toto vše zvládají víc než dokonale a jsou výjimečné díky vynikajícím tepelně-izolačním vlastnostem, vzduchotěsnosti a schopnosti využít solární energii. Laicky řečeno: dveře propouštějí sluneční paprsky, takže interiér se vyhřívá. Zároveň však jimi netáhne, takže obyvatele domu netrápí průvan a nedochází ani k nežádoucí kondenzaci. 

Jak už bylo řečeno, oproti běžným výrobkům jsou tyto posuvné dveře o 20 až 30 procent úspornější. „Mají přeizolované rámy, schované ve fasádě, což zvyšuje tepelnou izolaci. Navíc rámy jsou subtilní ve prospěch plochy zasklení, což zase podporuje solární zisky,“ vysvětluje zástupkyně slavonické firmy. „Další úsporu představuje minimální údržba. Pokud nevystavujete rám extrémním povětrnostním vlivům, pak není co udržovat a výrobek má delší životnost.“

Funkční musí být i hezké

Dveře jsou rovněž snadno ovladatelné a mají takřka bezbariérové provedení. Za zmínku stojí také jejich povedený minimalistický design, protože ten je pro firmu stejně důležitý jako funkčnost výrobků. Společnost Slavona od samého počátku dbá na harmonické propojení designu dveří i oken s jejich praktickými vlastnostmi. Jak dodává Zora Stupňáková „Nejspíš platí, že věci, které spolu ladí, také velmi dobře plní svůj praktický účel.“ A jak se zdá, zvyšující se zájem klientů, mezi nimiž jsou i zákazníci Německa, Anglie, Francie, Rakouska a dalších zemí, jen potvrzuje, že filozofie společnosti je správná. 

TIP

Hlasujte pro nominované projekty v devátém ročníku soutěže E.ON Energy Globe! 

 

Nejlepší články e-mailem